Atsakinga veikla

Esame viena pirmųjų pasaulyje didelių kavos skrudinimo įmonių, naudojančių kavą tik iš tvarių šaltinių. Tai reiškia, kad visa mūsų kava perkama pagal atsakingos partnerystės programas arba yra sertifikuota.

Partnerystės programos

Mūsų partnerystės programos ‒ kavos auginimo šalyse veikiančios atsakingos praktikos programos, kurias įgyvendiname kartu su eksporto bendrovėmis arba kitais partneriais. Jų prioritetai ‒ ūkininkų gerovės didinimas, kavos auginimo tęstinumo užtikrinimas ir visos vietos bendruomenės plėtra. Dauguma mūsų kavos pupelių auginamos smulkiuose šeimų valdomuose ūkiuose, kuriems kyla įvairių sunkumų dėl, pavyzdžiui, klimato kaitos arba pragyvenimo lygio užtikrinimo. Paulig laikosi požiūrio, kad būtina sudaryti tinkamas sąlygas kavos augintojams išlaikyti save ir savo šeimas. Todėl savo partnerystės projektuose daugiausiai dėmesio skiriame kavos augintojų pajamoms didinti ir apsaugai užtikrinti.

Kavos sertifikatai

"Organic" (ekologiško gaminio), "Fairtrade" (sąžiningos prekybos) ir UTZ sertifikatai yra puikus būdas sužinoti, ar jūsų kavos puodelis paruoštas atsakingai. Šių sertifikatų paaiškinimus pateikiame toliau.

Sertifikuota kava suteikia Paulig galimybę skatinti tvarią plėtrą ir didinti kavos augintojų gerovę. Sertifikavimo sistemos  kavos augintojams suteikia žinių apie tinkamą ir atsakingą kavos auginimą bei paramą įsisavinant efektyvesnius kavos auginimo ir apdorojimo būdus. Tai sėkmingai įgyvendinus,  didėja kavos ūkio produktyvumas ir išlaidų efektyvumas,  todėl auga ir ūkininkų pajamos bei gerovė. Už sertifikuotą kavą taip pat mokama brangiau, todėl tai irgi suteikia ūkininkams papildomų pajamų.   

Tačiau jeigu ant kavos pakelio nėra nurodytas sertifikatas, tai dar nereiškia, kad kava nebuvo auginama ir perkama atsakingai. Verta pasidomėti kavos gamintoju ir jo kavos pirkimui bei gamybai taikomais atsakingumo principais. Mes, Paulig, esame įsipareigoję užtikrinti, kad kiekviena kavos pupelė atkeliautų tik iš patikrintų atsakingų šaltinių. Svarbiausi mūsų naudojami sertifikatai - UTZ sertifikatas ir sąžiningos prekybos sertifikatas "Fairtrade", taip pat  ekologiško gaminio sertifikatas "Organic". Perkame sertifikuotą kavą, taip pat perkame kavą ir pagal patikrintas tvarios partnerystės programas.

"UTZ Certified" yra pasaulinė sertifikavimo programa, kuri užtikrina ir įtvirtina atsakingą gamybos praktiką, pradedant nuo ūkio. Programa apibrėžia griežtą veiklos reglamentavimą, atsižvelgiantį į žmonių ir aplinkos gerovę. Sertifikavimui privalomi reglamentuoti ūkininkavimo būdai gerina derliaus kokybę ir didina ūkių produktyvumą.

Kavos atsekamumas

Nuperkame beveik vieną procentą pasaulio kavos žaliavos, kitaip tariant, daugiau nei 50 milijonų kilogramų neskrudintų kavos pupelių per metus. Ši kava pas mus atkeliauja iš daugiau nei 15 šalių, o didžiausi tiekėjai yra iš Brazilijos ir Kolumbijos. Kavą paprastai augina maži, vieną ar kelis hektarus žemės turintys šeimos ūkiai. Tad norint paruošti tiek kavos žaliavos, kiek perka Paulig, reikalingas tūkstančių kavos ūkių ir augintojų organizacijų bendrijų indėlis.

Visą kavą perkame iš patikrintų atsakingų šaltinių,  tai reiškia, kad kava yra sertifikuota arba atkeliauja pagal partnerystės projektus. Galime atsekti kavos kilmę iki kavos kooperatyvų arba gamintojų bendrijų, o kartais net iki konkretaus kavos ūkio.

Kavos pupelės kelionę nuo ūkio iki laivo, kuriuo ji pasiekia skrudyklą, gali sudaryti įvairūs tarpiniai etapai, kurių skaičius priklauso nuo regiono ir (arba) ūkio. Pavyzdžiui, nuėmę derlių, kai kurie ūkiai patys apdoroja kavos pupeles, kitais atvejais  tai atlieka  specializuotos įmonės. Kartais kavos pupelių kelionė turi tiek daug etapų, kad  kiekvienos pupelės kilmės neįmanoma atsekti iki konkretaus ūkio. Tačiau dažniausiai galima nustatyti kavą auginusių ūkininkų bendriją ir ūkininkus, kurie jai priklauso.

Atsekamumas mums yra svarbu, nes kuo daugiau žinome apie kavos kilmę, tuo daugiau gauname informacijos apie žaliavos kokybę ir visų pirkimo grandžių etiškumą. Be to, tai mums padeda užtikrinti gerą gamybos ir tiekimo sistemos veikimą ir spręsti kylančias problemas.