Atsakinga veikla

Esame viena pirmųjų pasaulyje didelių kavos skrudinimo įmonių, naudojančių kavą tik iš tvarių šaltinių. Tai reiškia, kad visa mūsų kava perkama per atsakingos partnerystės programas arba yra sertifikuota.

Partnerystės programos

Mūsų partnerystės programos ‒ kavos auginimo šalyse veikiančios atsakingosios praktikos programos, kurias įgyvendiname kartu su eksporto bendrovėmis arba kitais partneriais. Jų prioritetai ‒ ūkininko gerovės didinimas, kavos auginimo tęstinumo užtikrinimas ir visos vietos bendruomenės plėtra. 

Kavos sertifikatai

"Organic" (ekologiško gaminio), "Fairtrade" (sąžiningos prekybos) ir UTZ sertifikatai yra puikus būdas sužinoti, ar jūsų kavos puodelis paruoštas atsakingai. Šių sertifikatų paaiškinimus pateikiame toliau.

Sertifikuota kava suteikia "Paulig" galimybę skatinti tvarią plėtrą ir didinti kavos augintojų gerovę. Sertifikavimo sistemos  kavos augintojams suteikia žinias apie tinkamą ir atsakingą kavos auginimą bei paramą įsisavinant efektyvesnius kavos auginimo ir apdorojimo būdus. Tai įgyvendinus sėkmingai,  didėja kavos ūkio produktyvumas ir išlaidų efektyvumas,  taigi auga ir ūkininko pajamos bei gerovė. Už sertifikuotą kavą taip pat mokama brangiau, todėl tai irgi suteikia ūkininkui papildomų pajamų.    

Nors ant kavos pakelio nėra nurodytas sertifikatas, tai dar nereiškia, kad kava nebuvo auginama ir perkama atsakingai. Todėl verta pasidomėti kavos gamintoju ir jo kavos pirkimui bei gamybai taikomais atsakingumo principais. Mes, "Paulig", esame įsipareigoję, kad kiekviena kavos pupelė atkeliautų iš patikrintų atsakingų šaltinių. Svarbiausi mūsų naudojami sertifikatai - "UTZ Certified" ir sąžiningos prekybos sertifikatas "Fairtrade", taip pat  ekologiško gaminiosertifikatas "Organic". Be sertifikuotos kavos, taip pat perkame kavą per patikrintas tvarios partnerystės programas.

Kavos atsekamumas

Nuperkame beveik vieną procentą pasaulio kavos žaliavųos, kitaip tariant, daugiau nei 50 milijonų kilogramų neskrudintų kavos pupelių per metus. Ši kava pas mus atkeliauja iš daugiau nei 15 šalių, o didžiausi tiekėjai yra Brazilija ir Kolumbija. Kavą paprastai augina maži, vieną ar kelis hektarus žemės turintys šeimos ūkiai. Tad norint paruošti tiek kavos žaliavos, kiek perka "Paulig", reikalingas tūkstančių kavos ūkių ir augintojų organizacijų bendrijų indėlis.

Visą kavą perkame iš patikrintų atsakingų šaltinių,  tai reiškia, kava  yra sertifikuota arba atkeliauja per partnerystės projektus. Galime atsekti kavos kilmę iki kavos kooperatyvų arba gamintojų bendrijų, o kartais netgi iki konkretaus kavos ūkio.

Kavos pupelės kelionę nuo ūkio iki laivo, kuriuo ji pasiekia skrudyklą, gali sudaryti įvairūs tarpiniai etapai, kurių skaičius priklauso nuo regiono ir (arba) ūkio. Pavyzdžiui, nuėmę derlių, kai kurie ūkiai patys apdoroja kavos pupeles, kitais atvejais  tai atlieka  specializuotos įmonės. Kartais kavos pupelių kelionė turi tiek daug etapų, kad  neįmanoma atsekti kiekvienos pupelės kilmės iki konkretaus ūkio. Tačiau paprastai galima atsekti kilmę bent iki ūkininkų bendrijos ir yra žinoma, kokie ūkininkai jai priklauso. 

Atsekamumas mums yra svarbu, nes kuo daugiau žinosime apie kavos kilmę, tuo daugiau gausime informacijos apie žaliavos kokybę ir visų pirkimo grandžių etiškumą. Be to, tai mums padės užtikrinti gerą gamybos ir tiekimo sistemos veikimą ir spręsti kylančias problemas.