Food Service -myyntitiimimme auttaa Sinua, kahvila- ja ravintolayrittäjä! Tältä sivulta löydät alueellisen myyjäsi yhteystiedot. Voit olla meihin suoraan yhteydessä puhelimitse ja sähköpostitse tai jättää yhteydenottopyynnön asiakaspalveluumme.

Sähköpostiosoitteet muodossa: etunimi.sukunimi@paulig.com


Mika Huiskonen

Asiakkuuspäällikkö

Itäinen Suur-Helsinki, Itä-Uusimaa, Vantaa, Kerava, Tuusula, Järvenpää, Mäntsälä, Sipoo, Porvoo, Loviisa, Hyvinkää, Hämeenlinna, Riihimäki

puhelin 040-162 9980
email: mika.huiskonen@paulig.com


Mikko Näränen

Asiakkuuspäällikkö

Läntinen Suur-Helsinki, Länsi-Uusimaa, Espoo, Nurmijärvi, Vihti, Riihimäki, Kirkkonummi, Raasepori, Hanko, Lohja, Forssa

puhelin 044-277 9223
email: mikko.naranen@paulig.com



Peter Hellström

Asiakkuuspäällikkö
(Turku, Uusikaupunki, Rauma, Pori, Salo, Loimaa, Ahvenanmaa)

puhelin 041-541 5585
email: peter.hellstrom@paulig.com



Marko Alenius

Asiakkuuspäällikkö
(Tampere, Ikaalinen, Keuruu, Jyväskylä, Jämsä, Orivesi, Valkeakoski, Sastamala)

puhelin 0400-926 677
email: marko.alenius@paulig.com



Anneli Kettumäki

Asiakkuuspäällikkö
(Vaasa, Seinäjoki, Kankaanpää, Virrat, Kokkola, Pietarsaari, Ylivieska, Nivala, Ähtäri, Raahe)

puhelin 040 561 3113
email: anneli.kettumaki@paulig.com



Jari Salomaa

Asiakkuuspäällikkö
(Lahti, Heinola, Mikkeli, Lappeenranta, Imatra, Kouvola, Joutsa, Kotka, Hamina, Anjalankoski)

puhelin 040-825 2654
email: jari.salomaa@paulig.com



Tapio Julmala

Asiakkuuspäällikkö
(Varkaus, Savonlinna, Joensuu, Kuopio, Iisalmi, Nurmes, Lieksa, Äänekoski)

puhelin 040-825 2502
email: tapio.julmala@paulig.com


Jani Pitkänen

Asiakkuuspäällikkö
(Oulu, Kajaani, Kuhmo, Kemi, Tornio, Rovaniemi, Lappi, Kainuu)

puhelin 040-561 5687
email: jani.pitkanen@paulig.com


Teijo Mäkilä

Avainasiakaspäällikkö
(Meira Nova)

puhelin 0400-430 338
email: teijo.makila@paulig.com



Harri Hytönen

Avainasiakaspäällikkö
(Henkilöstöravintolat)

puhelin 040-508 3830
email: harri.hytonen@paulig.com


Mikko Hollo

OOH Sales Manager, Key Accounts
(S-Mara, ABC, R-Kioski, Meira Nova)

puhelin 040-710 4147
email: mikko.hollo@paulig.com



  1. Veli-Matti Korpinen

Horeca kenttämyyntipäällikkö

(Horeca, julkinen hallinto, Kespro, Wihuri Oy Aarnio Metro, Heinon Tukku Oy, Tuko, Patu Palvelutukkurit)

puhelin 040-7150 250
email: veli-matti.korpinen@paulig.com